משלוחים עד הבית או מסירה בחנות בקרית ביאליק

משנת 2008

סיגריה חשמלית

מהי סיגריה חשמלית

סיגריה חשמלית היא מכשיר אידוי חשמלי המדמה את הרגשת העישון בכך שהמעשן פולט אדים בדומה לעשן שנפלט מהסיגריה הרגילה. שם נרדף ומוכר יותר הוא סיגריה אלקטרונית. היא עשויה פלסטיק, דומה בגודלה ובצורתה לסיגריה הרגילה, אינה מכילה טבק אלא נוזל מילוי ואוחזים בה כפי שאוחזים בסיגריה הרגילה. הסיגריה החשמלית הומצאה בשנת 2000 בסין ותוך זמן קצר צברה פופלריות רבה בקרב ציבור המעשנים.

רכיבי הסיגריה החשמלית ואופן פעולתה

סיגריה חשמלית מורכבת משני חלקים עיקריים: סוללה חשמלית ומיכל שלתוכו ממלאים את נוזל המילוי. בתוך המיכל יש גוף חימום שבנוי מסליל מתכת וחומר ספיגה. החומר הסופג, שיכול להיות כותנה, פשתן או קרמיקה, סופג את הנוזל ותפקיד הסליל הוא לחמם ולאדות את הנוזל. לסלילים רמות שונות של התנגדות לזרם החשמלי, אם רמת ההתנגדות גבוהה הסוללה תתרוקן מהר יותר, הסליל יתחמם מהר יותר, הסליל יגיע לחום גבוה יותר, יותר נוזל יתבזבז ויהיו יותר אדים. נוזל המילוי מורכב מתוספי המזון פרופילן גליקול וגליצרין צימחי, מים מזוקקים וחומרי טעם וריח.

ישנם נוזלים המכילים ניקוטין ויש כאלה שאינם מכילים(למידע בהרחבה על נוזלי מילוי, לחצו כאן). כאשר המעשן שואף אוויר, מופעל חיישן שמזהה את זרימת האוויר, הוא מפעיל את גוף החימום, שמאדה את הנוזל וכך מופקים האדים. השאיפה גורמת גם להדלקת נורה הנמצאת בקצה הסיגריה שמספקת אנדיקציה לכך שהיא פועלת ומדמה את הטבק שנשרף.

יתרונות הסיגריה החשמלית על סיגריה רגילה

למרות שהסיגריה האלקטרונית היא פיתוח חדש יחסית ברור כבר היום שהיא מסוכנת הרבה פחות מהסיגריה הרגילה. הנוזל שנמצא במיכל של הסיגריה האלקטרונית הוא אורגני שאם בודקים את מרכיביו רואים שהוא אינו מזיק. מחקר שבוצע ע”י אגודת הרופאים למען בריאות הציבור בארה”ב, אחד הגופים החשובים בעולם הרפואה המערבי, קבע שהסיגריה האלקטרונית היא הרבה פחות מזיקה מהרגילה ושריכוז החומרים המסרטנים שבה נמוך פי אלף מזה שבסיגריות רגילות.

גם הקולג’ המלכותי לרופאים בלונדון הכריז כי סיגריות אלקטרוניות יכולות למנוע מקרים רבים של מחלות קשות ומוות. המחקרים מצביעים על כך שהסיגריות האלקטרוניות יכולות לשמש כאמצעי עזר מוצלח לקראת גמילה מכיוון שהן מהוות תחליף מצויין לסיגריה הרגילה גם מבחינה פיזית וגם מבחינה פסיכולוגית. היא ידידותית לסביבה בכך שהיא פולטת אדי מים ולא עשן מסרטן ואין לה את הריח הרע והמחניק שמפריע לאנשים רבים. היא גם זולה יותר מסיגריה רגילה, יש הוצאה חד פעמית על רכישת הסיגריה ואז מה שנותר הוא להחליף את נוזל המילוי והסוללה שיש צורך.

סיגריה חשמלית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

השתמש בכתובת הזו

×
הוספת כתובת חדשה
עגלת הקניות0
אין מוצרים בעגלה
Continue shopping
דילוג לתוכן