סיגריות אלקטרוניות

איך לבחור נוזל לסיגריה אלקטרונית

קיימים המון סוגים של נוזלי מילוי בשוק. בתחילת הדרך, מעשנים רבים מנסים כל מיני אופציות שונות עד שהם מגיעים לטעם המועדף עליהם ביותר. יש כאלו שמעדיפים רמות ניקוטין שונות, יש כאלה שאוהבים לגוון בין מספר טעמים שונים ויש כאלה שמעדיפים נוזלי פרימיום של חברה מסויימת. כשאנחנו ניגשים לבחור נוזל לסיגריה אלקטרונית חשוב קודם כל לדעת ממה מורכב הנוזל, מה מתאים לנו ביותר מבחינת רמות ניקוטין ועוד.

ממה מורכב נוזל לסיגריה אלקטרונית?

נוזל המילוי מורכב משני מרכיבים עיקריים: המרכיב הראשון נקרא פרופילן גליקול שהוא נוזל שמשתמשים בו בתעשיית המזון, מוצרי הטיפוח ובתרופות. לפי מנהל המזון והתרופות האמריקאי חומר זה נחשב בטוח לשימוש. המרכיב השני שני נקרא גליצרין צימחי והוא נוזל שמשתמשים בו בתעשיית המזון, התמרוקים והקוסמיטיקה. גם חומר זה נבדק ע"י מנהל המזון והתרופות האמריקאי ואושר לשימוש ללא סייגים.

נוזל המילוי יכול גם להכיל ניקוטין נוזלי ברמת נקיון רפואית בעוצמות שונות או לא להכיל ניקוטין בכלל. הוא מכיל גם חומרי טעם וריח ברמות מינון שנות. חשוב להדגיש שהנוזל הוא אורגני ואינו מכיל חומרים מזיקים כפי שמכילה סיגריה רגילה.

נוזל לסיגריה אלקטרונית בהכנה עצמית

דוגמא לנוזלי בסיס מקטגוריית נוזלים להכנה עצמית מהם מכינים נוזלי מילוי.

מאפייני נוזל המילוי

הגליצרין הצמחי הוא נוזל סמיך לעומת הפרופילן גליקול שהוא נוזל דליל. לכן ככל שעולה הריכוז של הגליצרין הצימחי, גם הופך הנוזל לסמיך יותר. כאשר הנוזל סמיך יותר יתקבלו יותר אדים בתהליך האידוי, לכן הגליצרין הצימחי משפיע על סמיכות האדים. הפרופילן גליקול אחראי על התחושה בגרון שאופינית לעישון של הסיגריות הרגילות, ולכן כאשר ריכוז הפרופילן גליקול יהיה גבוה נרגיש את תחושת העישון בצורה חזקה יותר. תכונות הנוזל נקבעות באמעות היחס בין הפרופילן גליקול והגליצרין הצימחי.

כמובן שגם לחומרי הטעם והריח יש השפעה על נוזל המילוי, והם מגיעים במגוון רחב של טעמים וארומות, לדוגמה: פירות יער, מנטה, חמוציות, תפוח, אבטיח, תפוז, מנגו, ענבים ועוד. ניתן גם לשלב בין מספר טעמים. יש חשיבות שנוזל המילוי יהיה איכותי כך שלא ישרף בתהליך האידוי, סמיך מספיק כדי שיוכל להיספג בחומר הספיגה של הסיגריה ושיהיה טעים ועם ארומה נעימה. כמו כן יש חשיבות לעוצמת הניקוטין שנמצאת בנוזל.

איזה נוזל מילוי מתאים לי?

מגוון האפשרויות הרחב  של הנוזל מאפשר לכל אחד לבחור את האחד או מספר נוזלים המתאימים לו. אדם שמחפש חוויה דומה לחווית העישון של סיגריה רגילה ישתמש בנוזל עם אחוז פרופילן גבוה, מכיוון שכך יקבל את התחושה של הסיגריה בגרון שמעשנים אוהבים להרגיש. אם האדם מחפש חוויה שכוללת כמות גדולה של אדים סמיכים עם יותר טעם הוא ישתמש בנוזל עם אחוז גליצרין גבוה.

מעשן כבד יעדיף נוזל עם עוצמה גבוה יותר של ניקוטין, ואילו אדם שכמעט אינו מעשן יוכל לוותר על הניקוטין. מעשן שרוצה להיגמל יכול להתחיל עם נוזל בעוצמת ניקוטין גבוהה ולהוריד את העוצמה באופן הדרגתי. גם הטעמים והשילוב ביניהם מהווים שיקול משמעותי בבחירת הנוזל. לכל אדם יהיה את הנוזל או הנוזלים המועדפים עליו בהתאם לפרמטרים שהוזכרו, ולכן חשוב להתנסות במגוון של נוזלים ולמצוא את אלה שמתאימים ביותר.

עם מי אני יכול להתייעץ?

אם אתם עדיין מתקשים לבחור לכם נוזל לסיגריה אלקטרונית אל תהססו ליצור איתנו קשר לקבלת ייעוץ חינם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *